KUNDALINI YOGA                                                                         powrót do:  kundalini yoga INFO

 

 

02.07 – 09.07. 2011

Tęczowa Dolina” w Beskidzie Wyspowym

 ŚWIADOMOŚĆ RELACJI – OTWÓRZ SERCE !

Przez ten wakacyjny tydzień będziemy cieszyć się latem , ale też dbać o ciało, umysł i ducha . Dbać o świat naszych relacji, związków i połączeń z innymi: dostrzec na czym są oparte, co ze sobą niosą i jak przez nie przechodzimy. Sprawdzimy relację siebie z sobą: czy jest żywa, uczciwa i kochająca. Odnowimy kontakt ze sferą sacrum. Naszym narzędziem nie będzie analiza rodzinnych historii ani ocena naszych uczuć i zachowań; lecz   - głębokie oczyszczanie wzorców i nawyków ciała i umysłu poprzez jogiczny styl życia dzień po dniu: sadhana , ishnaan, lekkie posiłki, joga, medytacje i mantry.  Humanologia – czyli Wiedza o Naturze Człowieka – uporządkowana przez Yogi Bhajana, Mistrza Kundalini Jogi – pomaga  nam wiele spraw rozjaśnić, a Kundalini Joga dostarcza technik i doświadczenia,  by to zrozumienie wcielić w życie.

-----------------------------

Wszelkie uzdrawianie bazuje na głębokim odczuciu jedności we wszelkich relacjach.. Podstawową relacją jest twoja własna ze swoim Ja i z Duszą. Najszybszą drogą do wyzdrowienia i doświadczenia szczęśliwości jest kompletne i bezgraniczne wybaczenie jakichkolwiek naruszeń boskich praw.

Metoda Ery Wodnika opiera się na synchronizacji swego Ja z Nieskończonością w każdym momencie, wykorzystując rytm z wewnętrznym pulsem uwalnia, odpuszcza cały stary ból i otwiera serce, stawia cię na własnej drodze do przyszłości.

Yogi Bhajan mówi: "Fundamentalną prawdą w uzdrawianiu jest uzmysłowienie sobie, poczucie i doświadczenie Życia w sobie. Zazwyczaj czujecie tylko różne rzeczy w związku z otoczeniem, przeszłością, emocjami. Czujecie otoczenie ale nie życie! Musicie zostawić to wszystko i doświadczyć Źródła, istoty Życia, by czuć życie samo w sobie. Ten, który się tak otwiera i tego doświadcza - zna siebie i zna Boga."

 

Kundalini Yoga jest starożytną technologią oddechu, ruchu, medytacji i mantry. Jest jogą świadomości i formą świadomego stylu życia  dla ludzi w każdym wieku i o różnych możliwościach psychofizycznych.

Oparta na systemie czakr, daje bezpośrednie doświadczenie stanu harmonii ciała, umysłu i ducha.

Zapraszamy serdecznie zarówno osoby początkujące jak i te, które zetknęły się już z Kundalini Yogą. 

 

GDZIE:  Tęczowa Dolina w Rozdzielu koło Żegociny i Limanowej – Beskid Wyspowy 

 

Zapraszam do wspomagającej procesy wewnętrzne „Tęczowej Doliny” w Beskidzie Wyspowym, gdzie oko błądzi daleko po wyspach wzgórz pomiędzy mgłami, gdzie swit rozświetla dusze, górski strumień wodogrzmotem usuwa zakwasy i kojąco chłodzi stopy, a las stoi niewzruszenie cierpliwie przyjmując wszystkie nasze emocje. Miejsce jest niezwykle urokliwe niezależnie od pogody, położone wysoko nad miejscowością Rozdziele blisko Żegociny i Limanowej, mnóstwo prany, atmosfera domu bardzo "swojska" a budynek nowy i z mega-widokiem!, sala do ćwiczeń piekna i jasna, "parking" przy górskiej drodze, jedzenie wg 5 przemian.

Dojazd jest na stronie www.teczowadolina.pl

 

 

PROWADZI: Hari Kartar Kaur - Agnieszka Ziobrowska Mosak  www.ovskastudio.art.pl

 

 

PROGRAM: codziennie sesje jogi, medytacja, relaksacje, wykłady, pytania i odpowiedzi, działania artystyczne: jantry, mandale, maski; górskie spacery, 2 wegetariańskie posiłki dziennie i „pół co nieco”, a wieczorami podróż wewnętrzna w dźwięku gongów i masaże, - patrz niżej

 

CENA: 1120 zł (za całość)

 

Zaczynamy i kończymy w sobotę obiadem o 17.00. Dojazd we własnym zakresie. Nr konta i mapkę miejsca wysyłamy mailem oraz pomagamy dotrzeć nie zmotoryzowanym.

Można za dodatkową opłatą zostać do niedzieli 10.07 ale trzeba to zgłosic odpowiednio wcześniej.

 

ZAPISY:

Agnieszka Hari Kartar :  kundalinijoga@wp.eu   /    604 946 919

 

1. Dokonaj wstępnej rezerwacji miejsca na liście

2. Wpłać zaliczkę w wysokości 300 zł. Wpłata zaliczki jest  potwierdzeniem rezerwacji.

 

O rezerwacji miejsca decyduje kolejność wpłat. Zaliczka podlega zwrotowi do 30 dni przed warsztatem. Po tym terminie jest zwracana tylko w wypadku znalezienia osoby na swoje miejsce.

 

 

Program ramowy:

 

- poranna hydroterapia jogiczna: ishnaan - dla tych co wcześnie wstają

- 5.00 -7.30 – praktyka grupowej Sadhany na Erę Wodnika: recytacja, ćwiczenia, relaks i śpiewanie 7 mantr – opcjonalnie

 

- 7.30 – 8.00 - poranna hydroterapia jogiczna: ishnaan

- 8.00 - 9.00 – śniadanie (+seva)

-10.00 - 13.00 - sesja Kundalini Jogi z wykładem

-13.00 – 15.00 – Yogi Tea i „Branch” czyli przerwa na „małe co nieco” (+seva) i sjesta lub spacery po okolicy

-15.00 – 17.00 – działania warsztatowe (malowanie jantry, robienie  maski, itp.) oraz długie pranajamy i medytacje (dynamiczne, w ciszy, w ruchu, z dźwiękiem, głosem…)  a także nawiązywanie łączności z Siłami Natury

-17.00 – 18.00 – obiado-kolacja (+seva) i sjesta lub spacery po okolicy

-19.30 -20.30 - integracyjne spotkania „ze świadomością”: pytania i odpowiedzi, zadania w małych grupach i dzielenie się doświadczeniami. Kąpiele w dźwiękach gongów lub masaże, itp…

 

- 21.30 – 4.30 - cisza