KUNDALINI YOGA                                                             powrót do:  http://www.ovskastudio.art.pl/

 

 

 

 

 

 

 

Co To Jest Kundalini Joga  i co warto wiedzieć żeby rozpocząć praktykę - wejdź tu    

Artykuły, wiadomości, mantry podstawowe, linki.

 

 

AKTUALNOŚCI  /  WARSZTATY   TEMATYCZNE i WYJAZDOWE:  Archiwum Warsztatów  TU

 

Kolejny kurs podstawowy Kundalini Jogi od 8-26.06.2018 info i zapisy TU

 

 

GRUPY KUNDALINI JOGI W TYGODNIU :  WARSZAWA

 

WAWER: ul. Dzielnicowa

Poniedziałki  12:00-13.30 – jeśli masz wtedy czas – zapisz się : kundalinijoga@wp.eu

Środy  20:00-21:30. grupa otwarta, zestawy ćwiczeń, mantry i medytacje.

 

CENTRUM:  Centrum Joga, Bracka 22/12, 2p. . info i zapisy

Wtorki  18:45-20:00  grupa średniozaawansowana 

17:30—18:30  Kurs podstawowy Kundalini Jogi

Piątki  18:45-20:00  grupa otwarta / 20:15—21:15  Relaks z Gongiem

 

 

Koszt:  30-35 pln – pojedyncze zajęcia  /  100-120 pln – w karnecie 4 razy na miesiąc

 

Witam Was wszystkich i zapraszam serdecznie na nasze spotkania.

W kolejnym roku szkolnym kontynuujemy cykliczność zajęć nadając każdemu z miesięcy temat wiodący .

Oczywiście przez cały czas cwiczymy ciało fizyczne w asanach, oddychamy głęboko i wyciszamy umysł mantrą i medytacją - te miesięczne cykle zaznaczają nam jedynie zakres uważności na pewne obszary naszego istnienia.

Każdy miesiąc w tym roku szkolnym  2017/18 będzie związany z jednym z 10 ciał jakimi dysponujemy wg przekazu Yogi Bhajana w naukach o Kundalini Jodze - aby pogłębić wiedzę i doświadczenie związane z danym aspektem naszej Jaźni.

Jest to bardzo kompleksowa nauka i proces, dzięki którym możemy na nowo spojrzeć na Plan naszego życia i jego cel. Wstępnie możesz zapoznać się z tematem w "różowej" książce pt: „Kundalini - esencja jogi.”

WRZESIEŃ   - rozważania o duszy – czym jest, jaka jest i jaka jest jej relacja z umysłem, sercem, życiem, krwią… Po co tu jestem i jaki jest cel mojego życia na ziemi?

PAŹDZIERNIK - umysł negatywny – chroni, porządkuje, zadaje pytania, kwestionuje, ma wątpliwości, narzeka, krytykuje, ma bezmierne potrzeby i niezaspokojone pragnienia.

LISTOPAD - umysł pozytywny – euforyczny, ryzykancki, nie widzi przeszkód, zachęca, dodaje odwagi, może wzmacniać negację i kontrolę.

GRUDZIEŃ  - umysł neutralny – wybiera trzecią drogę, korzysta z intuicji, decyduje błyskawicznie, „rozpoznaje sercem”

STYCZEŃ – ciało fizyczne – integracja elementów (ziemia, woda, ogień, powietrze, eter)  i gun (tamas, radża, sattwa)

LUTY - łuk – nasza antena do odbioru subtelnych sygnałów, zdolność używania intuicji, rozszerzonej percepcji i projekcji. Głębokie wsłuchanie się w Pieśń Życia.

MARZEC - aura – pole elektromagnetyczne człowieka pierwsze testuje i przetwarza informacje wpływające i wypływające. Przetwarza je i zapisuje jak software.

KWIECIEŃ – ciało praniczne – zawiaduje siłą życiową od pierwszego wdechu po ostatni wydech – badamy co może oddech. Energia to Zdrowie, pieniądze, dobrostan

MAJ – ciało subtelne – zapisuje każde nasze doświadczenie: realne, mentalne czy duchowe; od niepamiętnych czasów… aspekt Mistrzostwa

CZERWIEC – ciało promienne ujawnia i uaktywnia się wówczas gdy dusza człowieka w pełni zajaśnieje w ciele fizycznym – miej Odwagę być Sobą

 

Wymagania:

 

Osoby które chciałyby przyjść po raz pierwszy - proszę o powiadomienie.

Potrzebne jest swobodne ubranie z naturalnych materiałów – „na cebulkę” czyli lekkie + ciepłe. Zabierz ze sobą matę i  kocyk do przykrycia się. Woda mineralna niegazowana. Przychodzimy 10 min. przed zajęciami, ok. 1,5 godziny wcześniej nie jemy obfitych posiłków. Zgłaszamy ewentualne problemy zdrowotne. Zachowanie ciszy i skupienia wspomaga proces uzdrawiania wewnętrznego.

 

Kundalini Joga wiedzie przez łagodne lub intensywne, lecz zawsze efektywne zestawy ćwiczeń. Sesja zaczyna się nawiązaniem łączności pomiędzy duszą a ciałem. Potem prowadzi twoje ciało przez pełne wdzięku pozycje przeorganizowując wzorce i blokady zostawione w nim przez złość, wstyd i żal. Odnawia przepływ energii, czyni cię otwartym, gotowym na bycie spełnioną istotą. Systematyczna praca z własną energią, umysłem i emocjami poprzez oswajanie się z dynamiką oddechu, spokojne i wszechstronne rozruszanie ciała i uaktywnienie czakr prowadzi do nawiązania spójnego i trwałego kontaktu duszy, ciała i umysłu, zauważenia własnych przekonań i ograniczeń, oraz tego że można je uzdrowić.. 

Wzmocnienie układu nerwowego, systemu hormonalnego i pola elektromagnetycznego, dla zachowania młodości i dobrej kondycji, oraz podstawy wiedzy na temat zdrowego stylu życia: snu, diety, relaksu, itp..

 

praktyka indywidualna:   Warszawa Wawer (lub u ciebie)   0 604 946 919

 

- dla mężczyzn i kobiet zdecydowanych na stawianie sobie zadań i rozwój poprzez regularną i intensywną praktykę,

- dla młodych kobiet na zaburzenia cyklu i okresy szczególne w życiu kobiety tj. ciąża,  planowanie ciąży

- dla kobiet dojrzałych, chcących zachować zdrowie i błysk w oku na długie lata.

 

Sadhana w Warszawie

 

 (niedziela) godz. 6.00-8.00    Joga Klub, ul.Chałubińskiego 8 / obdarowanie 5 PLN.

prowadzą różni nauczyciele

 

spotkanie z praktyką grupowej Sadhany na Erę Wodnika. 

Poranna sadhana jest jak sprzątanie świadomości. Czas trwania sadhany  2,5 godziny, jest określony przez prawo karmy: wszystko to, co ofiarujecie, otrzymacie z powrotem dziesięciokrotnie. Tak, więc poświęcając 1/10 dnia waszej wyższej świadomości, dostaniecie specjalną energię na cały dzień. Czas przed wschodem słońca jest bardzo korzystny dla medytacji. W tych godzinach jest dużo prany, a rytmy ciała są bardziej nastawione na wspieranie fizycznego oczyszczania, niż w innej części dnia. Wykonywanie sadhany w grupie rozwija świadomość grupową,

Na tę praktykę składa się recytacja Jaap Ji, proste ćwiczenia i śpiewanie 7 mantr, będących pranayamą z dźwiękiem  -  Shabd Guru.  Jest to bardzo szczególne doświadczenie nawiązywania łączności z pierwiastkiem boskości i świętości w nas...

 

Pranayama w Kundalini Jodze: 

 

wykład, ćwiczenia oddechowe, Yogi tea, pytania i odpowiedzi  - DLA  RÓŻNYCH  GRUP

Zachęcamy każdego do opanowania prostych technik oddechowych, które pomocne stają się w zwykłych codziennych sytuacjach, gdy dręczy nas bezsenność, nie potrafimy opanować drażliwości czy gniewu, jesteśmy nadmiernie pobudzeni albo przeciwnie, chronicznie zmęczeni i zniechęceni. Praktykując techniki oddechowe masz szanse nauczyć się panować nad emocjami i nastrojami.  - prowadzenie: Hari Kartar Kaur

 

ZAPISY:   kundalinijoga@wp.eu   /     +48 604 946 919

 

Warsztaty tematyczne:

 

Kundalini Joga otwarta dla ludzi Zachodu 40 lat temu przez Yogi Bhajana (w Polsce od 2006r.) – to nie tylko system ćwiczeń i medytacji, lecz także a może przede wszystkim styl życia oparty na starożytnej wiedzy o człowieku jako istocie duchowej. Ta tzw. Humanologia zachęca do zamieniania naszych szkodliwych wzorców na nawyki służące szeroko pojętemu zdrowiu i rozwojowi zarówno w obszarze zachowań jak i myślenia czy żywienia, podejścia do relacji międzyludzkich oraz relacji z uniwersalnymi prawami i wartościami życia.

 

Zajmuje się m.in. tematyką ciał energetycznych człowieka i bazującej na tym numerologii, co przekłada się na integrację psychiki i umysłu.

Dla kobiet i mężczyzn – głęboka praca z fizycznymi i energetycznymi systemami organizmu w celu przezwyciężania chorób, kryzysów, schematów, rutyny, nawyków, przekonań i ograniczających kolein; wzmacnianie wszystkich aspektów osobowości poprzez wyznaczanie sobie celów i zadań w praktyce, również dotyczącej życia codziennego tj: dieta, etyka, relacje, ekologia, dobrobyt, itp.

 

Tematy:

 

WARSZTAT  O  NATURZE  KOBIETY   

 

“O piękna, atrakcyjna, mądra i inteligentna Kobieto!

Jesteś złapana w pułapkę swej dumy i przywiązania!

Twoja pozycja społeczna wzrasta

Jesteś powszechnie szanowana

Twój dom wygląda pięknie

Twoja kuchnia jest już taka czysta!

Stosujesz regularne praktyki Twojej wiary

Wypowiadasz wiele mądrych słów

Lecz niszczy Cię pycha

Pies chciwości rujnuje cię na wiele sposobów

Przebierasz w strojach i zażywasz przyjemności

Przestrzegasz pochwalanych zasad  by robić dobre wrażenie

Używasz pachnideł i pudrów

Lecz twym stałym kompanem jest Demon Złości.

Być może inni ludzie ci służą

I jesteś w swym świecie władczynią

Złoto, srebro, bogactwo należą do Ciebie

Lecz prawdziwie dobre zasady uległy pragnieniom.”

 

Kochana Kobieto

Nie ma wielkiego znaczenia czy  jesteś „dokładnie jak z opisu” - czy  też  wręcz przeciwnie.

Znaczenie ma to jakie ten tekst  budzi  w Tobie uczucia.... lub jeśli Ci ich brak.

Zapraszam Cię na spotkanie w duchu nauk Yogi Bhajana i Kundalini Jogi, podczas których ciałem, głosem i oddechem zagłębimy się w Naturę Kobiety - i zamiast ją chować, negować, pudrować, poprawiać lub udoskonalać - skierujesz energię ku temu, co mogłoby w Tobie kwitnąć gdybyś dała temu czas, temu o czym szumisz o świcie gdy nie śpisz,  jak dotykasz roślin, zwierząt,  ludzi,  co  wcielasz  codzienną  pracą,  co w Twym ciele trzyma sekretne tajemnice,  a co śpiewa w Twoim sercu  i kiedy …

Jesteśmy  Siostrami,  Siłami  Przyrody,  Babami-Zołzami... - kim  jesteś naprawdę?

 

To nie tyle warsztat umiejętności - co wewnętrzny proces - a dodatkowo sadhana, spotkanie wieczorne i Twoje sny pomogą  przez  ten  czas  zanurzyć  się  w  doświadczaniu  swojej Istoty.

 

 

PRZEBACZENIE I UZDROWIENIE  

 

Wszelkie uzdrawianie bazuje na głębokim odczuciu jedności we wszelkich relacjach. Fundamentalną relacją jest twoja własna ze swoim Ja i z Duszą. Najszybszą drogą do wyzdrowienia i doświadczenia szczęśliwości jest kompletne i bezgraniczne wybaczenie jakichkolwiek naruszeń boskich praw.

Metoda Ery Wodnika opiera się na symbolice spirali. Nie koncentruje się w żadnym (nawet centralnym) punkcie, lecz na pulsowaniu, synchronizacji swego Ja z Nieskończonością w każdym momencie.

Kriya na „Przebaczenie i uzdrowienie” i Medytacja SAT SIRI AKAL, wykorzystując rytm z wewnętrznym pulsem uwalnia, odpuszcza cały stary ból i otwiera serce, stawia cię na własnej drodze do przyszłości.

Yogi Bhajan mówi: "Fundamentalną prawdą w uzdrawianiu jest uzmysłowienie sobie, poczucie i doświadczenie Życia w sobie. Zazwyczaj czujecie tylko różne rzeczy w związku z otoczeniem, przeszłością, emocjami. Czujecie otoczenie ale nie życie! Musicie zostawić to wszystko i doświadczyć Źródła, istoty Życia, by czuć życie samo w sobie. Ten, który się tak otwiera i tego doświadcza - zna siebie i zna Boga."

 

 

WARSZTAT  dla  PAR

I dla wszystkich dążących do zrozumienia natury związków kobiety i mężczyzny

 

To co prawdziwie  trzyma ludzi razem  to nieprzerwane dążenie do uczciwości. To jest wieczna potrzeba. Bez uczciwości nie ma nadziei. Ludzie którzy nie porozumiewają się uczciwie - nie mogą być szczęśliwi.  Ci którzy nie nauczą się tej sztuki szczęśliwości - nie mogą być zdrowi, ponieważ poczucie nieszczęścia "opodatkowuje" ich zdrowie. 

Jeśli mąż i żona nie chcą usiąść i rozmawiać uczciwie - nikt nie jest w stanie tego sprawić: żaden psychiatra, psycholog, doradca - ten brak uczciwości powoduje irytację i walkę w związku.  Jeśli naprawdę kochasz -bądź bezpośredni, niewinny i pełen wdzięczności…

Yogi Bhajan nauczał: jesli para chce mieć dobre życie seksualne, potrzebna jest dobra codzienna relacja  z czystym i skutecznym porozumiewaniem się nawzajem. Nie moze zabraknąć takiego z serca do serca. Sex nie rozwiązuje problemów, nie tworzy zaufania, ani nie zastąpi otwartej komunikacji. Sex nie wydarza się tylko w łóżku. Bierze początek w tym jacy dla siebie jesteśmy, jak mówimy i słuchamy i czy żyjemy dla siebie nawzajem. Sex jest największą ucztą jeśli umiemy się nim dzielić.

 

Kobieta żeby się całkowicie rozluźnić musi ufać i czuć że ta relacja jest dla niej bezpieczna. W jej podświadomości są obecne pytania: "Czy ten mężczyzna będzie ze mną? Czy będzie wspierał rodzinę jeśli zajdę w ciążę?" Potrzebuje nawet więcej zaufania jeśli już ma dziecko i przeżyła ciążę oraz poród. Kobieta musi być pewna że ten mężczyzna jest tu dla niej i dla rodziny. Będzie też go testować żeby sprawdzić jego zdolność do utrzymania męskiej stałości, upunktowienia koniecznego gdy ona podda się huśtawce księżycowych wpływów kobiecej energii .

 

 

JAKI  JEST  RZECZYWISTY  SENS  ŻYCIA ? 

 

Wytrwałość, cierpliwość, linia rodu, pamięć pierwotna, DNA, nieprzewidywalność, rój, imaginacja, sabotaż, przodkowie, perfekcja, niewidzialny, rytuał, magia, Lampa Alladyna, kość i krew,  itp... - Jeśli takie słowa budzą w Tobie rezonans i dalszy ciąg skojarzeń; jeśli zdarza Ci się odczuwać presję niewiadomego pochodzenia i miewasz uczucie że ciężko Ci wybierać pomiędzy zewnętrznymi i wewnętrznymi powinnościami, czasem tracisz wewnętrzny kierunek, wchodzisz w naiwność (oszukiwanie się) , ściskasz swoje serce, albo oscylujesz na krawędzi "zwariowania" lub "nieokrzesania"- ucz się odzyskiwać swego ducha uwikłanego w tych historiach. Bo tam gdzie brak nam ducha tam przygniata nas ciężar życia.

Na tym warsztacie chciałabym szczególnie przedyskutować, „przećwiczyć i przemedytować” właściwości 9-go Ciała Subtelnego, które jest m.in. swoistą Osłoną i Bazą Programową dla naszej Duszy dla przeżywania obecnego życia na podstawie "dotychczasowych nagrań"...

W czasie zajęć oprócz budzących wyobraźnię ćwiczeń i medytacji będzie dzielenie się i rozmowa, praca w parach a może i w trójkątach, doświadczanie Świętej Geometrii, odnajdywanie języka liczb w przejawach życia oraz ich wzajemne zależności... - fascynująca podróż dla poszukującego jasności umysłu. A dla serca - motto: Dawanie wypełnia serce Duchem Pokoju.

 

 

STABILNOŚĆ  EMOCJONALNA

 

Kundalini Joga jest ćwiczeniem i doświadczaniem związku ciała z duszą (materii z duchem).

Bywa że niespodzianie dla nas dusza przenosi nieuświadomione treści w sam środek naszego dotychczasowego życia. Jeśli nie chcemy w nim zmian to taki obrót spraw może wydaje nam się niekorzystny, ale... drzwi zostały otwarte i warto przytomnie uczestniczyć w tym procesie. Tym bardziej że dzieje się on i tak - z nami czy bez nas.

Znajdź miejsce w Oku Cyklonu w którym mimo otaczającego chaosu i zawirowania, poczujesz spokój serca i wewnętrzną ciszę.

Jest teraz czas podejmowania Drogi Życia i oczyszczania wszelkich niezakonczonych spraw. Buduj swoją siłę każdego dnia po trochu by nie ugiąć się przed ich naporem i nie poddać się koleinie, nie zawrócić z Drogi.  Diament krystalizuje swą jasność, moc i piekno w najtrudniejszych warunkach otoczenia: temperatur i ciśnień. Podobnie Twoja dusza potrzebuje niekiedy presji by zabłysnąć...

 

Jesteś kompletny, całkowity, lecz nauczyłeś się lękać (również siebie samego), że czegoś ci brakuje (jesteś niekompletny), że jesteś zły, niewłaściwy, nieefektywny, w ogóle wybrakowany i potrzebujesz się wciąż poprawiać.

Jeżeli setki wewnętrznych wzorców i uczuć, każą ci żyć jakbyś był ograniczony i nieadekwatny, zamykają Cię przed ludźmi którzy je czasem odzwierciedlają swoim zachowaniem wobec Ciebie, uzależniają od mnóstwa opinii i sytuacji - to bez względu na źródło tych wzorców – muszą być przebaczone i uwolnione ze wszystkich neuronów obu półkul mózgowych.

Część najbardziej bolesnych i najsilniejszych uczuć rozprzestrzeniło się w naszym mózgu tak, że możemy ciągle o nich mówić, nie czując przeszywającego bólu który je tam zakorzenił. Kiedy jednak uda się nam połączyć z tą sferą w ciele i mózgu, możemy ponownie przeżyć te uczucia i zintegrować na nowo z resztą ciała i umysłu. Ta zintegrowana pełnia jest zarówno procesem jak i rezultatem uzdrawiania. Możesz wówczas doświadczyć głębokiej wewnętrznej stabilności…

 

 

VII czakra  Sahasrara

TYSIĄCPŁATKOWA ŚWIADOMOŚĆ NIESKOŃCZONOŚCI

 

Przestrzeń w której wszyscy jesteśmy Jednym. Ocean. Pamięć i doświadczenie każdej kropli wody na przestrzeni czasów. Błogostan lub zwątpienie. Umiłowanie życia jako całości Istnienia lub brak szacunku  i współodczuwania wobec wszystkiego co „niżej” od człowieka. Możesz poczuć ekstazę lub w nią nie wierzyć. Kundalini Joga dostarcza technik do uruchomienia procesów, a od nas zależy czy chcemy z nich korzystać. Zapraszam do podarowania sobie przedpołudnia na ruch, relaks z wizualizacją, śpiew i medytowanie... - eksplorowanie świadomości.

 

 

ZAPISY:    kundalinijoga@wp.eu   /  604 946 919skypec2c://r/204604 946 919

 

 

Agnieszka Ziobrowska Mosak -  HARI KARTAR KAUR

 

Jestem pełna podziwu i wdzięczności dla Yogi Bhajana za jego dar dla ludzi – otwarcie nauczanej, starożytnej,  usystematyzowanej wiedzy praktycznej i teoretycznej o istocie ludzkiej. Zgłębianie jej i wzrastająca Świadomość pozwalają mi z coraz większą ufnością i łagodnością podchodzić do procesu życia.

 

Kundalini Jogę i Yogi Bhajana spotkałam na swojej drodze już wiele lat temu, dzięki Hari Dev Singh, ale choć zaczęłam wówczas intensywną praktykę - musiało upłynąć jeszcze trochę czasu, wypełnić się przeznaczenie innych zdarzeń, doświadczeń i przemyśleń życiowych bym wreszcie uznała jej wiodące światło na mojej obecnej drodze. Od 2006 roku dzięki tej technologii integrują się wszystkie dotychczasowe ścieżki którymi podążałam, wyrównują wyboje emocji, pojawia się zgoda na życiowe wyzwania, wybory i na siebie samą. Życie nabiera coraz więcej sensu i piękna.  Krok po kroku przybliżam się do zrozumienia i  urzeczywistnienia wizji, o których moja dusza mówi mi codziennie. Idąc wyboistą drogą zycia spełniłam jednak wiele swoich marzeń tj np. bliskie i dalekie podróże, intuicyjne malarstwo i praca z kolorowym światłem witraży, dom z sadem i ogrodem, żeglowanie i szalone końskie galopy,  głębokie doświadczenie miłości,  dzieci i małżeństwo, z kotem i psem przy kominku,  poznawanie wielu ciekawych ludzi i …  spotkanie Boga - we wszystkim.  Teraz chętnie dzielę się swym doświadczeniem i z radością służę przekazując Światło Nauk dalej.

 

“If You don’t Se God In All – You don’t  see God at All!  /  Jeśli nie widzisz Boga we wszystkim – nie widzisz Go wcale”  YB

 

Ukończyłam w 2008 pierwszy ogólnopolski roczny kurs nauczycielski przeprowadzony przez zespół trenerów Satya Singh (Hamburg) organizowany przez Sarbjot Kaur i Hari Dev Singh, certyfikowany przez Kundalini Research Institute (USA). Regularnie uczestniczę w warsztatach i spotkaniach z innymi nauczycielami i Sangatem w Polsce i za granicą, wybitnie wartościowe było spotkanie Nauczyciela Przewodnika, którym jest dla mnie Shiv Charan Singh z Karam Kriya School. Pod jego kierunkiem kontynuuję własną praktykę, poznaję numerologię tantryczną i w 2013 zakończyłam naukę na II stopniu Kursu Nauczycielskiego w Londynie. Podjęłam też współpracę z International School of Kundalini Yoga ISKY jako intern, asystując  na ich kolejnych Kursach Nauczycielskich w Polsce. Liderzy tej szkoły są autorami polskiej edycji książki: Kundalini – esencja jogi. (ABA)

Swoje zrozumienie i umiejętności poszerzam o naukę ajurwedy jako gałęzi wiedzy spójnej z przekazem jogi, jestem konsultantem w kontakcie z Jiva Ayurveda w Indiach i wprowadzam zasady stylu życia, dietę i zioła oraz masaże do swojej codzienności, starając się także przekazać je innym. Właśnie ta a nie inna metoda pomogła mi w chorobie tarczycy i wraz z praktyką jogi dodaje jakości na każdym stopniu życia.

 

Uwielbiam spotkania w Kręgu Kobiet,

Mam upodobanie do dzikiej przyrody, koni, wilków, oraz ciszy  i piekna

Oraz różne role życiowe: mama, artystka, kobieta, trenerka jogi i stylu życia, oraz konsultantka zdrowia wg starożytnego systemu ajurwedy

 

www.karamkriya.com

www.kriteachings.com