KUNDALINI YOGA                                                                   powrót do:  kundalini yoga INFO

 

 

SOBOTA    15.06.2013.

CZAKRY  NA  DRODZE  KOBIECOŚCI

– co Ty potrzebujesz obudzić lub rozwinąć?

 

Drogie Kobiety.  

 

Nieustająco zachwycona wspaniałym systemem wiedzy i praktyki przekazanym Zachodowi przez Yogi Bhajana - zapraszam Was na spotkanie z naukami Kundalini Jogi o czakrach, specjalnie dobranymi dla naszych kobiecych – jakże wysublimowanych potrzeb.

 

Potrzebujemy być i czuć się piękne, zdrowe, żywotne, kochane i kochające, radosne, otwarte i pełne pomysłów, motywacji, siły do kobiecych działań i zdolności do kreowania zmian, lub ich przyjmowania i pogodnej akceptacji tego czego zmienić nie możemy. Lecz ile wokół tych jakości narosło ograniczających skojarzeń, przekonań i niezrozumienia!  Chcemy czuć spokój, że wszystko czego w istocie potrzebujemy – już mamy, i być wdzięczne za życie takie jest – lecz rozpraszamy nasze zaufanie i intuicję w meandrach emocjonalnej i impulsywnej motywacji... Czasem tracimy orientację i zapał, gubimy najdelikatniejsze części siebie próbując się dostosować.

Uczenie się tego wszystkiego to proces, droga, podróż… może jednak nie tak długa i daleka, jeśli  znajdziemy w sobie Źródło naszej siły, odwagi i witalności.

Tym źródłem jest Moc płynąca z Serca i innych obszarów naszego pola energii zwanych czakrami.

 

Czakry to część o wiele bardziej zaawansowanego systemu energetycznego niż ciało fizyczne… aktywowanie każdej czakry wymaga podwojenia ilości energii niezbędnej do podtrzymania wszystkich zwyczajnych funkcji ciała fizycznego i mózgu. Aby czakry zaczęły funkcjonować potrzebne jest wyższe źródło energii niż to co może nam zapewnić ludzkie ciało. To jest rola siły świadomości : kundalini śakti.

Otwarcie czakr nie jest więc procesem służącym poprawie w typowych dziedzinach ludzkiego życia – choć rezultat taki może się pojawić jako skutek uboczny – lecz działaniem leczniczej mocy Boskiej Matki jako tej która włada praniczną mocą uzdrawiania. Właściwe otwieranie czakr wymaga jej boskiej łaski. Nie można próbować tego robić za pomocą siły woli, ani w stanie wzburzenia emocjonalnego. Czakry pokazują drogę – nie są celem samym w sobie – warto je poznać, lecz być uważnym mając do czynienia z siłami przypominającymi błyskawice. Powinniśmy uwzględniać ich kosmiczne powiązania i pracować nad dolnymi czakrami z punktu widzenia wyższych: zwłaszcza serca i 3-go oka”…

 

I w tym właśnie pomocne nam będą nauki Kundalini Jogi.

Będziemy rozmawiać, słuchać, ćwiczyć i relaksować ciało i umysł, poznamy święty tekst Bhand Jamii-j który wzmacnia tożsamość kobiety. Będziemy w swoim gronie – pomimo różnorodności – podobne…

Muzyka, taniec, śpiew – dla radości z bycia sobą i razem z innymi…

 

Yogi Bhajan przekazał zestawy szczególnie polecane dla kobiet ze względu na pracę z emocjonalnością poprzez wzmocnienie układu nerwowego i pola elektromagnetycznego, dla zachowania młodości i dobrej kondycji poprzez uzdrawianie systemu hormonalnego, oraz podstawy wiedzy na temat zdrowego stylu życia: snu, diety, relaksu, cykli czy szczególnych okresów w życiu tj. ciąża, menopauza, itp… Ćwiczenia dynamiczne, oddechowe, rozciągające, wzmacniające, izometryczne i inne – dla ciała by poczuło każdą komórkę i zapisaną w niej historię. Medytacje w ciszy, w ruchu, z dźwiękiem, czy z mantrą – dla umysłu, by uwolnił wszystkie zapisy i otworzył się na swą nieograniczoność. Nauka totalnego relaksu, który uzdrawia umysł i ciało, a duszę budzi do prowadzenia nas przez życie.

 

 

KIEDY: 15 czerwca  /   9.30-16.30 z dwoma półgodzinnymi przerwami – zabierz matę, kocyk, wodę i posiłek ze sobą!

 

GDZIE: DUŻY POKÓJ  ul. Koszykowa 24/12, Warszawa

 

PROWADZI:   Hari Kartar Kaur - Agnieszka Ziobrowska Mosak   www.ovskastudio.art.pl

 

CENA: 80pln płatne na miejscu - jeśli zgłosisz swój udział mailem do 13.06. na adres kundalinijoga@wp.eu

            90pln w dniu warsztatu                            W ramach ceny:  warsztat, Yogi Tea i owoce

 

ZAPISY:  Agnieszka Hari Kartar  //  kundalinijoga@wp.eu   //  604 946 919

 

 

Kundalini Jogę spotkałam na swojej drodze już wiele lat temu, ale choć zaczęłam wówczas intensywną praktykę - nie wytrwałam w niej, zarzuciłam i musiało upłynąć jeszcze trochę czasu, jeszcze trochę zdarzeń, doświadczeń i przemyśleń życiowych bym wreszcie uznała jej wiodącą rolę w moim życiu.

Dopiero teraz dzięki tej technologii integrują się wszystkie dotychczasowe ścieżki którymi podążałam, wyrównują wyboje emocji, pojawia się zgoda na życiowe wyzwania i na siebie samą. Krok po kroku wracam do wizji których jeszcze nie wypełniłam.

Dotychczasowe marzenia o podróżach, o żywych obrazach, domu z ogrodem, o żeglowaniu i szalonych galopach, o miłości, dzieciach, małżeństwie, o kocie i psie, i kominku, o kolorowym świetle witraży, poznawaniu ciekawych ludzi i …o spotkaniu z Bogiem, ale też straty, choroby, wielkie emocje i niechciane zmiany – zaistniały i złożyły się na pełne wrażeń i głębokich przeżyć doświadczenie .

Jestem pełna podziwu i wdzięczności dla Yogi Bhajana za jego dar dla ludzi - w postaci starożytnej, usystematyzowanej wiedzy praktycznej i teoretycznej o istocie ludzkiej. Świadomość wynikająca z praktyki pozwala mi z większą uważnością i pokorą podchodzić do własnego losu, uczę się całkowitej lecz łagodnej szczerości wobec siebie i innych.