KUNDALINI YOGA                                                                     powrót do:  www.ovskastudio.art.pl

 

 

 

 

Cykl warsztatów pt:

 

AJURWEDA dla KOBIET - Nauka i praktyka

 

GOOD LIFE ACADEMY  ul.Paryska 6/8.

 

„Chociaż wszyscy ludzie posiadają energie męskie i żeńskie, to istnieją powszechnie uznawane różnice pomiędzy mężczyznami i kobietami dotyczące hormonów i funkcji mózgu. Starożytne pisma opisują kobiety jako 16 razy bardziej intuicyjne oraz 16 razy bardziej cierpliwe i współczujące od mężczyzn. Pisma te mówią także, że kobiety są osiem razy mniej pewne siebie, co znaczy, że nie zawsze zdajemy sobie sprawę z naszej wspaniałości. „

 

 

16.11.2013.     Jestem Kobietą  / 12:00-15:00 /       

- nauki o kierowaniu życiową energią,  cyklu kobiecym  i  11 punktach księżycowych

 

moon phases

mandalanarodzin

 

 

osobisty Wzorzec zgodny z własną Naturą

 

Na tym krótkim warsztacie poznasz wiedzę o mapie ciała kobiety wg przekazów subtelnej anatomii i jak nauczyć się jej oddziaływania na Twój osobisty cykl by dobrze sobą zarządzać. Porozmawiamy chwilę o tym co determinuje nasz cykl i zdrowie w ogóle. Przedyskutujemy przydatność kilku starożytnych wedyjskich rad dla kobiet w kontekście seksualności i osobistej pomyślności. Dowiesz się jak rytm dnia i jedzenia może pomóc w uzyskaniu równowagi.

Naszą praktyką będzie Medytacja dla oczyszczenia 11 punktów księżycowych i Pola Aury z przeszłych doświadczeń seksualnych i proste ćwiczenia dla zachowania młodości oraz relaks w brzmieniu dźwięku gongów, mis i dzwonków, z... bajką o dziewczynie, która bała się ciemności. A w przerwie rozmowy przy herbacie...

 

 

Zapraszam:   Agnieszka Hari Kartar   poznaj mnie na  www.ovskastudio.art.pl  

Zapisy         ovska@wp.pl , ewentualne pytania: 604 946 919

 

 

11AJURWEDA DLA KOBIET   krok 2  -

O MIESIĄCZCE i MENOPAUZIE.

 

WARSZTAT CYKLICZNY NAUK O NATURZE KOBIETY W TRADYCJI JOGI KUNDALINI I AJURWEDY.

 

Najbliższe spotkanie upłynie pod znakiem rozmów o wpływie jakości doświadczeń fizycznych, mentalnych, psychicznych i duchowych całego miesiąca na naszą menstruację i o możliwościach regulacji cyklu miesięcznego, a potem jego harmonijnego zakończenia za pomocą uczenia się równowagi wszystkich zmysłów, oraz diety i mieszanek ziołowych adekwatnie dobranych do indywidualnie rozpoznanej konstytucji ciała i umysłu.

 

Zwrócimy uwagę na to czym w rzeczywistości są różne symptomy zastoju i zaburzenia – ból, osłabienie, anemia, zaparcia i niestrawność, nastroje tj: depresja lub rozdrażnienie, itp… A po ustaniu krwi – suchość, sztywność, zwolniony metabolizm, zimno i gorąco, palpitacje, odwapnienie… Wzmocnimy poczucie więzi z ciałem biorąc odpowiedzialność za zmiany jakie go dotyczą.

 

Nauczymy się techniki automasażu dla wspomagania krążenia i przepływu limfy; kilku ćwiczeń dla serca. W ramach relaksowania się poznamy ajurwedyjski masaż twarzy, wykonując go sobie nawzajem w parach. Będziemy też kontynuować lekcję z pierwszego spotkania i pogłębiać umiejętność nasycania praną naszych kobiecych organów wewnętrznych.

 

Ważne abyśmy umiały wspomagać swoje ciało w procesie alchemii jaką jest przecież nasz cykl miesięczny – odpowiednim odżywianiem, oczyszczaniem, odpoczynkiem i oddychaniem. Celem warsztatu jest bardziej zbieranie służących nam doświadczeń niż gromadzenie informacji.

 

ZAPRASZAM: Agnieszka Hari Kartar

GOODLIFE ACADEMY  ul Paryska 6/8