KUNDALINI YOGA                                                                   powrót do:  kundalini yoga INFO

 

 

 

8 – 15. 07. 2012

 

Tydzień z  kundalini jogą

TĘCZOWA DOLINA

W BESKIDZIE  WYSPOWYM

Brak miejsc


UWALNIAMY  BRZEMIĘ STRESU

ULECZ TOKSYCZNOŚĆ !

 

Poczucie winy jest narzędziem mijającej epoki. Nie było złe; budziło nas do bycia lepszymi, do dyscypliny. Ale teraz jest stare i nie działa. Używanie go w Erze Wodnika jest przemocą.

 

Zwycięstwo polega na tym że nie obwiniając siebie ani nikogo za upadek, podnosisz się i idziesz dalej.       W zmieniających się trudnych warunkach Twoje podejście i reakcja mogą pochodzić z umysłu negatywnego,  pozytywnego lub neutralnego.  Naucz się je rozróżniać i kierować nimi. To jest autentycznie Twój wybór czy będziesz postrzegać stres jako zagrożenie, problem, tragedię, czy jako wyzwanie, okazję do nauki i przemiany, oraz jakie nadasz temu znaczenie i siłę oddziaływania .

 

Tydzień głębokiego oczyszczania wzorców i nawyków ciała i umysłu poprzez jogiczny styl życia dzień po dniu: sadhana , ishnaan, lekkie posiłki, joga, medytacje i mantry.

Humanologia – czyli Wiedza o Naturze Człowieka – uporządkowana przez Yogi Bhajana, Mistrza Kundalini Jogi i doktora psychologii – pomaga  nam wiele spraw rozjaśnić, a Kundalini Joga dostarcza technik i doświadczenia,  by to zrozumienie wcielić w życie.

Kundalini Yoga jest starożytną technologią oddechu, ruchu, medytacji i mantry. Jest jogą świadomości i formą świadomego stylu życia, dla ludzi w każdym wieku i o różnych możliwościach psychofizycznych.

Oparta na systemie czakr i ciał energetycznych - daje bezpośrednie doświadczenie stanu harmonii ciała, umysłu i ducha.

 

Czyść i oczyszczaj się tak skutecznie - aż żadne zdarzenie nie będzie łapało cię na hak zależności, żadna osoba nie zachwieje twoim poczuciem siebie a jej odejście nie zmieni twojej relacji ze sobą w samotności, będziesz tą samą osobą w obliczu zdrady, stresu, sukcesu i uwielbienia...

Jak?  Medytuj.  Łącz się z innymi na wysokim poziomie świadomości.  Rozwibruj się.  Promieniuj.

 

Bogaty program działań obejmuje wykłady, rozmowy, jeden dzień milczenia i ćwiczenia fizyczne oddziałujące na uwalnianie skutków przewlekłego stresu pochodzenia zewnętrznego ale też wewnętrznego. Wdrożenie do medytacji poprzez naukę koncentracji na punkcie, na dźwięku i na oddechu oraz fazę przejścia przez wizualizację do stanu bez lęku. Stan bez lęku jest przyrodzonym każdemu naturalnym stanem bycia w przepływie Jedności Życia. Tracimy ten stan w miarę kumulowania stresu powstałego z poddawania się dwoistej naturze otaczającego świata który oddziałuje na nas przyjemnością i bólem, zimnem i ciepłem, dostatkiem i brakiem…  Joga uczy nas trzeciej drogi: jak ponownie odzyskać witalność i ją kultywować.


Zapraszam wszystkich zainteresowanych - wcześniejsza praktyka jogi kundalini i medytacji nie jest wymagana. Początkujący są mile widziani.

- taki wyjazd często może poruszyc uśpione struny w Nas poprzez to że oddalamy się od znanych rewirów, poprzez zmianę rytmu dnia;  jest relaksem od codziennych obowiązków ale pracą na innych poziomach istnienia - regeneruje to co zmęczone codziennością, chwilowo osłabia utarte mechanizmy działania - co pozwala na otwarcie świadomości i poszerzoną percepcję ( nie tylko intelektualną).

 

Nie obawiajcie się długich zajęć – zawsze możesz położyć się i odprężyć, a na poziomie podświadomym uruchomiony proces trwa przez cały czas.  Poza tym celowo jest przeznaczony długi czas na relaksacje – w trakcie dnia i wieczorem.

Człowiek najlepiej przyswaja wiedzę i jest zdolny wprowadzać zmiany kiedy jest w stanie rozluźnienia a jednocześnie przytomnej jasności umysłu i otwartości duszy. Stopniowo i cierpliwie dążmy do tego by stan bez lęku naturalnie i pomimo wszystko - towarzyszył nam w codziennym życiu

- dlatego jeżeli czujesz że to może być przygoda dla ciebie - zgłoś sie teraz, a podjęta wewnętrznie decyzja ustawi inne wydarzenia tak, że będzie ona dla ciebie możliwa do zrealizowania....

 

 

PROWADZi: Hari Kartar Kaur - Agnieszka Ziobrowska Mosak – poznaj mnie TU

 www.ovskastudio.art.pl
                
MIEJSCE:  Tęczowa Dolina w Beskidzie Wyspowym – Rozdziele koło Żegociny  www.teczowadolina.pl

 

CENA: 1190 pln

 

ZAPISY – do 15 czerwca :  Agnieszka Hari Kartar kundalinijoga@wp.eu 604 946 919

1. Dokonaj wstępnej rezerwacji miejsca na liście

2. Wpłać zaliczkę w wysokości 490 pln. Na konto fundacji. http://www.teczowadolina.pl/kontakt.html

                                                                        W tytule: darowizna na cele statutowe fundacji 8/7

Wpłata zaliczki jest  potwierdzeniem rezerwacji.

 

 

PROGRAM:  

codziennie sesje jogi, medytacja, relaksacje, wykłady, pytania i odpowiedzi, jeden dzień milczenia, spacery, dużo jogicznej herbaty, 2 wegetariańskie posiłki + lunch i Yogi Tea, działania artystyczne: autokreacja, a wieczorami podróż wewnętrzna w dźwięku gongów i masaże - patrz niżej

 

Zaczynamy w niedzielę o 17.00 obiadem i kończymy w niedzielę po obiedzie ok 17.00. Dojazd we własnym zakresie. MOGĘ POŚREDNICZYĆ W UMAWIANIU SIĘ Z OSOBAMI Z KTÓRYMI MOŻNA SIĘ ZABRAĆ SAMOCHODEM.

 

 

NIEDZIELA  8.07.12

 

Przyjazd od 16.00.- czas wolny

17.00                 Obiado-kolacja  i Yogi tea (jogiczna kompozycja przypraw i ziół do picia)

18.30 – 20.00   Sesja JK z zapoznaniem się ze sobą nawzajem oraz z programem.

20.00 - 21.00    gongi dobre na sen

22.00                 cisza!

 

RAMÓWKA KAŻDEGO DNIA

 

6.00 – 8.30       Sadhana – praktyka poranna w tradycji JK - opcjonalnie

8.30                   poranna toaleta jogiczna - ishnaan

9:00                   śniadanie

10.00 - 13.00.  Sesja JK z wykładem o jogicznym stylu życia

13.00                 Branch i Yogi Tea, sjesta, spacery

16.00 – 17.30.  Sesja JK warsztatowa

17.30                 Kolacja i jeszcze spacer

20.00- 21.00     gongi dobre na sen lub masaże itp…

22.00                 cisza!

 

NIEDZIELA   15.07.12

 

6.00 – 8.30       Sadhana

8.30                   poranna toaleta jogiczna - ishnaan

9:00                   śniadanie

10.00 - 13.00.   Sesja JK  podsumowanie – pytania i odpowiedzi

13.00                 Lekki lunch i Yogi Tea

14.00 – 15.30.  Sesja relaksacyjna na dobrą drogę

16.00                 Obiad

Wyjazd

 

Przeznaczymy jeden dzień lub dwa popołudnia na dalszą wycieczkę po górach, do kopalni w Bochni lub na basen / rzekę.

Do ustalenia na miejscu – z uwzględnieniem kondycji grupy, pogody i zapotrzebowania.

--------------------------------------------------------
Kundalini Joga wiedzie przez łagodne lub intensywne, lecz zawsze efektywne zestawy ćwiczeń. Sesja zaczyna się nawiązaniem łączności pomiędzy duszą a ciałem za pomocą dźwięku mantry. Potem prowadzi twoje ciało przez pełne wdzięku pozycje przeorganizowując wzorce i blokady zostawione w nim przez złość, wstyd i żal. Odnawia przepływ energii, czyni cię otwartym, gotowym na bycie spełnioną istotą. Systematyczna praca z własną energią, umysłem i emocjami poprzez oswajanie się z dynamiką oddechu,
spokojne i wszechstronne rozruszanie ciała i uaktywnienie czakr prowadzi do nawiązania spójnego i trwałego kontaktu duszy, ciała i umysłu, zauważenia własnych przekonań i ograniczeń, oraz tego że można je przekroczyć.