KUNDALINI YOGA                                                                   powrót do:  kundalini yoga INFO

 

 

TargoszowMandala.jpg

W A K A C J E 16 - 23.08

Z JOGĄ  KUNDALINI  wg Y.Bhajana   TARGOSZÓW, BESKID MAŁY

                   P R A K T Y K A   Z   W I D O K I E M 

Z A  H O R Y Z O N T  C O D Z I E N N O Ś C I

 

 

Wyjazd pogłębiający doświadczenie jogi kundalini dla osób, które chcą poznać tę ścieżkę w jej pełnym wymiarze, obejmującym Shakti, Bhakti i Raj Jogę (czyli ścieżkę Mocy, Oddania i Królewskiej Wiedzy). Bezcenne spotkanie z Przestrzenią i jej odbiciem w sobie. Aśramowy Duch miejsca. Początkujący też są mile widziani zgodnie z zasadą, że nie tyle zaawansowanie się liczy ile zaangażowanie i odwaga.

 

Daj sobie czas na oderwanie się od dnia codziennego na rzecz odnalezienia równowagi duchowej dzięki cudownej przyrodzie, lekkiej oczyszczającej diecie wegetariańskiej i jogicznej rutynie dnia. J

 

PROGRAM:  wykłady z filozofii Jogi i Humanologii (wiedzy o człowieku), codziennie 2-3 sesje jogi / medytacji, w tym poranna Sadhana w różnych wersjach (np. 62min Medytacji), 2 dni milczenia dla poznania wewnętrznej ciszy i zregenerowania zmysłów, spacery i dalsze wyprawy „breathwalk” po okolicy, 3 wegetariańskie posiłki, trochę czasu dla siebie, a wieczorami relaksacje w dźwięku bębna i gongów, śpiewanie mantry oddanego „chela” (adepta/adeptki), filmy, medytacje i rozmowy z Yogi Bhajanem, a także kilka niespodzianek …

 

PROWADZI:  Agnieszka Hari Kartar  www.ovskastudio.art.pl  

ZAPISY JUŻ:   604 946 919  /  kundalinijoga@wp.eu  

MIEJSCE:   www.mandala.beskidy.pl             

CENA:  1350pln do 20.07. / po tym terminie 1420pln 

 

 

W trakcie tego tygodnia doświadczysz procesu oczyszczania i odnowy na poziomie: fizycznym, mentalnym i duchowym. Doświadczysz zarówno Wewnętrznej Ciszy sprzyjającej głębokiej introspekcji i medytacji, jak i szeroko pojętej energii grupowej, podczas wspólnej praktyki i pracy w podgrupach. Twoim nauczycielem będzie też widok beskidzkich górskich Przestrzeni – wystawimy się na ich działanie zaraz po wschodzie słońca, podczas dalekich spacerów oraz nocnej medytacji w Naturze. Kamienistą ścieżką poprowadzą nas Nauki i techniki Kundalini Jogi zorientowane na stawianie lustra naszym kompleksom i ograniczonym przekonaniom, by na koniec móc odczuć Przestrzeń również w sobie – na siebie w pełnym wymiarze.

 

Taki wyjazd często może poruszyć uśpione struny w Nas poprzez to że oddalamy się od znanych rewirów i poprzez zmianę rytmu dnia;  jest relaksem od codziennych obowiązków ale pracą na innych poziomach istnienia - regeneruje to co zmęczone codziennością, chwilowo osłabia utarte mechanizmy działania, co pozwala na otwarcie świadomości i poszerzoną percepcję ( nie tylko intelektualną).

 

- dlatego jeżeli czujesz że to może być czas dla ciebie - zgłoś sie teraz, a podjęta wewnętrznie decyzja ustawi inne wydarzenia tak, że będzie ona dla ciebie możliwa do zrealizowania.... Zapraszam serdecznie

 

Zaczynamy w niedzielę 16.08. o 17.30 spotkaniem organizacyjnym i kolacją o 19.00 (można przyjechać wcześniej), kończymy w niedzielę 23.08. obiadem o 13.30. Dojazd we własnym zakresie.

MOGĘ POŚREDNICZYĆ W UMAWIANIU SIĘ Z OSOBAMI Z KTÓRYMI MOŻNA BĘDZIE SIĘ ZABRAĆ SAMOCHODEM.

 

W celu zarezerwowania miejsca na wyjazd należy wysłać zgłoszenie mailem, oraz wpłacić zadatek* w wysokości 500zł (od osoby). Dane do przelewu otrzymają Państwo w mailu potwierdzającym rezerwację. *Zadatek jest kwotą bezzwrotną.

 

 

PROGRAM RAMOWY DNIA:

 

 

NIEDZIELA  16.08.15

 

Przyjazd od 16.00.- czas wolny i zakwaterowanie

17.30 – 19.00   Spotkanie organizacyjne z zapoznaniem się ze sobą nawzajem oraz z programem.

19.00                Obiado-kolacja 

20.00 - 21.00    medytacja i gongi dobre na sen

22.00                cisza nocna

 

 

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK  (  Środa i czwartek - 2 DNI CISZY: Mouna ! – oznacza: milczenie i brak porozumiewania się uczestników ze sobą oraz z dalszym otoczeniem, również za pomocą telefonów, komputerów; bez czytania książek, itp... PRZEZ 2 DOBY.  Zajęcia są prowadzone wg planu)

 

poranna toaleta jogiczna - ishnaan

6.00 – 8.30       Sadhana – praktyka poranna w tradycji JK  - częściowo w plenerze

9:00                  śniadanie

10.00 - 13.00.   Sesja Jogi K. z wykładem o jogicznym stylu życia i wytycznymi na ścieżce

13.30                Obiad, sjesta, spacery breathwalk i Yogi Tea

17.00 – 19.00.  Nauki Jogi i Ajurwedy w kontekście odnajdywania miejsca wewnętrznej ciszy „Shuniya”, „zero”, praktyka „netineti” i „eliminate to illuminate” do pracy z przekonaniami, nawykami i kompleksami, długa medytacja – z mantrą (Japa Joga) lub bez, praktyka Medytacji Tratakum, i In… filmy z Yogi Bhajanem i praca w grupach.

19.00                Kolacja i jeszcze spacer

20.00- 21.00     relaks i wzajemne masaże olejowe na wybrane części ciała, tj: twarz, głowa, stopy, dłonie; oraz gongi dobre na sen, lub rozmowy przy ogniu.

22.00                cisza nocna

 

 

NIEDZIELA  23. 08.15

 

poranna toaleta jogiczna - ishnaan

6.00 – 8.30       Sadhana

9:00                  śniadanie

10.00 - 13.00.   Sesja Jogi K. zamykająca z medytacją

13.30                obiad

Wyjazd lub czas wolny w okolicy

 

===========================

 

Kundalini Joga wiedzie przez łagodne lub intensywne, lecz zawsze efektywne zestawy ćwiczeń. Sesja zaczyna się nawiązaniem łączności pomiędzy duszą a ciałem za pomocą dźwięku mantry. Potem prowadzi twoje ciało przez pełne wdzięku pozycje przeorganizowując wzorce i blokady zostawione w nim przez złość, wstyd i żal. Odnawia przepływ energii, czyni cię otwartym, gotowym na bycie spełnioną istotą. Kundalini jest biologicznym sposobem rozszerzania umysłu, jest pokarmem naszej świadomości, sięga do niej poprzez nerwy. Systematyczna praca z własną energią, umysłem i emocjami poprzez oswajanie się z dynamiką oddechu, spokojne i wszechstronne rozruszanie ciała i uaktywnienie czakr prowadzi do nawiązania spójnego i trwałego kontaktu duszy, ciała i umysłu, zauważenia własnych przekonań i ograniczeń, oraz tego że można je uzdrowić.  Wielcy prorocy, mistycy, mędrcy i ludzie geniuszu osiągnęli swój ewolucyjny cel. Zharmonizowali swoje życie z siłami natury, które rządzą naszym życiem. Pomogła im w tym przede wszystkim ich czystość, prawda, umiar, współczucie, pokora.