KUNDALINI YOGA                                                                   powrót do:  kundalini yoga INFO

 

 

20.-26.08.2017.

 

chlop.JPG

WRÓCIĆ PO SIEBIE

K  O  B  I  E  C  E     W  A  K  A  C  J  E

Z  J O G Ą  K U N D A L I N I  i  A J U R W E D Ą

W SILNEJ   NAD  JEZ. CHŁOP

DOM  POD  LIPĄ  /  Pszczewski Park Krajobrazowy

 

Odżywcze  zanurzenie  w  Naturę

Kobieca  Praktyka  Jogi   i   Mądrość  Ajurwedy

 

Wyjazd dla Kobiet – nie tylko ze względu na specjalnie dobraną praktykę jogi i moc informacji o cyklach życia kobiety, ziołolecznictwie dla kobiet w różnych okresach życia oraz o zrozumieniu własnej natury, ale też na klimat mini-wspólnoty, Kręgu, doświadczanie pierwotności i prostoty, otwartości i receptywności,  oddania się siłom Nieokiełznanej Przyrody Pszczewskiego Parku Krajobrazowego. 

 

Daj sobie czas na oderwanie się od dnia codziennego na rzecz odnalezienia równowagi duchowej dzięki cudownej przyrodzie, lekkiej oczyszczającej diecie wegetariańskiej i jogicznej rutynie dnia.

 

W tym roku tematem będzie przemierzenie swojej dotychczasowej drogi wstecz w celu odzyskania energii ze zranionych miejsc i powrócenie do chwili obecnej bez zbędnego bagażu przywiązań do starych historii, ale też z radością odzyskania uwiezionych tam części duszy. To czas na regenerację ciała i umysłu, ale też odnalezienie i odzyskanie energii zatrzymanej w bolesnych wspomnieniach, stłumionych emocjach, niedopuszczonych do głosu lękach. Nauka i sztuka jogi nie rozgrzebuje historii życia, nie żąda analizy wspomnień - zaprasza do oczyszczenia ich zawartości poprzez technologię oddechu, ruchu, skupienia i mantry. Zawierz swojemu czuciu wewnętrznemu i puść to co trzymasz tak kurczowo. Odetchnij. Praca metodami jogicznej wiedzy o duchowym, mentalnym, psychicznym i fizycznym wymiarze człowieka, oraz dbająca o potrzeby kobiecego ciała ajurweda na co dzień.

 

PROGRAM:  wykłady i rozmowy w Kręgu, codziennie 2 sesje jogi / medytacji, 1 dzień milczenia dla poznania wewnętrznej ciszy i zregenerowania zmysłów, ale i dla uruchomienia innego wymiaru komunikacji; poranne biegi „transowe” nad jezioro i kąpiele, spacery „breathwalk” po lesie, 3 wegetariańskie posiłki (2 x wspólne gotowanie), działania artystyczne, kreatywne, sporo czasu dla siebie, a wieczorami relaksacje w dźwięku bębna i gongów, śpiewanie wzmacniające żeńską energię przy ognisku, a także nauka wzajemnego olejowego masażu twarzy, głowy, dłoni i stóp, …

PROWADZI:  Agnieszka Hari Kartar  www.ovskastudio.art.pl  

ZAPISY JUŻ:   604 946 919  /  kundalinijoga@wp.eu  

MIEJSCE:   www.dompodlipa.pl                                   

CENA:  1290pln gdy zaliczka wpłacona do 1.07. / po tym terminie 1390pln 

 

„Chociaż wszyscy ludzie posiadają energie męskie i żeńskie, to istnieją powszechnie uznawane różnice pomiędzy mężczyznami i kobietami dotyczące hormonów i funkcji mózgu. Starożytne pisma opisują kobiety jako 16 razy bardziej intuicyjne oraz 16 razy bardziej cierpliwe i współczujące od mężczyzn. Pisma te mówią także, że kobiety są osiem razy mniej pewne siebie, co znaczy, że nie zawsze zdajemy sobie sprawę z naszej wspaniałości. „

 

W trakcie tych dni doświadczysz procesu odnowy na poziomie: fizycznym, mentalnym i duchowym. Doświadczysz zarówno Wewnętrznej Ciszy sprzyjającej głębokiej introspekcji jak i bliskości innych Kobiet w rozmowie, wspólnym dzieleniu się sobą, w działaniu i praktyce. Ukoisz umysł i nakarmisz serce kontaktem z Przyrodą, która jest Kobietą Matką i Kobietą Dziką. Dzięki prostocie każdego dnia Twoje Ciało odpręży się i zregeneruje.

Poznasz wiedzę o mapie ciała kobiety wg przekazów subtelnej anatomii i jak nauczyć się jej oddziaływania na Twój osobisty cykl by dobrze nim zarządzać. Porozmawiamy chwilę o tym co nosimy w swojej aurze i jak nas to determinuje. Przedyskutujemy przydatność kilku rad Yogi Bhajana dla kobiet w kontekście seksualności i osobistej pomyślności.

 

Kobieta podlega cyklom natury, więc znajomość tych procesów i aprobata ich przejawień w ciele jest szansą na odnalezienie własnego rytmu i pokochanie piękna swojej płci. Kobieta częściej niż mężczyzna kieruje się sercem i dlatego potrzebuje zadbać by było ono otwarte pomimo zranień, wrażliwe lecz nie naiwne – jak to możliwe? Kobieta częściej niż mężczyzna wspomaga się intuicją którą potrzebuje ćwiczyć i stosować aby jej móc zawierzyć. Potrzebuje komunikacji neuronów i hormonów, żeby zespolić 3 aspekty bycia Kobietą: archetypy matki, kochanki i bogini.

 

Taki wyjazd często może poruszyć uśpione struny w Nas poprzez to że oddalamy się od znanych rewirów, poprzez zmianę rytmu dnia;  jest relaksem od codziennych obowiązków ale pracą na innych poziomach istnienia - regeneruje to co zmęczone codziennością, chwilowo osłabia utarte mechanizmy działania co pozwala na otwarcie świadomości i poszerzoną percepcję ( nie tylko intelektualną).

 

- dlatego jeżeli czujesz że to może być czas dla ciebie - zgłoś sie teraz, a podjęta wewnętrznie decyzja ustawi inne wydarzenia tak, że będzie ona dla ciebie możliwa do zrealizowania.... Zapraszam serdecznie.

 

Zaczynamy w niedzielę 20.08. o 17.30 spotkaniem organizacyjnym i kolacją o 19.00 (można przyjechać trochę wcześniej ale pokoje będą gotowe od 17), kończymy w sobotę 26.08. lunchem o 13.00. Można zostać trochę dłużej po opuszczeniu pokoi. Dojazd we własnym zakresie. MOGĘ POŚREDNICZYĆ W UMAWIANIU SIĘ Z OSOBAMI Z KTÓRYMI MOŻNA BĘDZIE SIĘ ZABRAĆ SAMOCHODEM.

 

W celu zarezerwowania miejsca na wyjazd należy wysłać zgłoszenie mailem, oraz wpłacić zadatek* w wysokości 500zł (od osoby). Dane do przelewu otrzymają Państwo w mailu potwierdzającym rezerwację. *Zadatek jest kwotą bezzwrotną.

 

 

PROGRAM RAMOWY DNIA:

 

NIEDZIELA  20.08.17

 

Przyjazd od 16tej

17.30 – 19.00   Spotkanie organizacyjne z zapoznaniem się ze sobą nawzajem oraz z programem.

19.00                Obiado-kolacja 

20.00 - 21.00    medytacja i gongi dobre na sen

22.00                cisza nocna

 

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK  (  ŚRODA - DZIEŃ CISZY Mouna ! – oznacza: milczenie i brak porozumiewania się uczestników ze sobą oraz z dalszym otoczeniem, również za pomocą telefonów, komputerów; bez czytania książek, itp... PRZEZ 1 DOBĘ.  Zajęcia są prowadzone wg planu )

 

6.00 – 8.00       Sadhana – praktyka poranna w tradycji JK - opcjonalnie

8.00                  poranny bieg nad jezioro i toaleta jogicznaishnaan i kapiel w jeziorze

9:15                  śniadanie

10.00 - 12.00.  Sesja Jogi K. wybranej specjalnie dla kobiet (dla ukł.hormonalnego i nerwowego), z wykładem o cyklach i szczególnych okresach życia kobiety wg Humanologii Y.Bhajana

12.00            Nauka komponowania produktów żywnościowych, podejścia do żywienia, gotowania i używania przypraw w kuchni ajurwedyjskiej. Wspólne przygotowywanie posiłku – przynajmniej 2 razy / malowanie mandali i inne działania artystyczne (niespodzianka)

13.30                Obiad, sjesta, spacery breathwalk, czas nad jeziorem i w lesie

17.00 – 18.30.  Ajurwedyjskie Nauki dla zdrowia, zioła na kobiece dolegliwości, dzielenie się swoim doświadczeniem w Kręgu i wzajemne masaże olejowe na wybrane części ciała, tj: twarz, głowa, stopy, dłonie.

19.00                Kolacja i jeszcze spacer

20.00- 21.00     Krąg przy ogniu, medytacja lub wspólne śpiewanie mantry wzmacniającej żeńską energię, relaks lub gongi dobre na sen

22.00                cisza nocna

 

SOBOTA  26. 08.17

 

6.00 – 8.00       Sadhana

8.00                  poranny bieg nad jezioro i toaleta jogicznaishnaan i kapiel w jeziorze

9:15                  śniadanie

10.00 - 13.00.   SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE z medytacją i intencją – pytania i odpowiedzi

13.00                obiad

Wyjazd lub czas wolny w okolicy

 

===========================

 

Kundalini Joga wiedzie przez łagodne lub intensywne, lecz zawsze efektywne zestawy ćwiczeń. Sesja zaczyna się nawiązaniem łączności pomiędzy duszą a ciałem za pomocą dźwięku mantry. Potem prowadzi twoje ciało przez pełne wdzięku pozycje przeorganizowując wzorce i blokady zostawione w nim przez złość, wstyd i żal. Odnawia przepływ energii, czyni cię otwartym, gotowym na bycie spełnioną istotą. Kundalini jest biologicznym sposobem rozszerzania umysłu, jest pokarmem naszej świadomości, sięga do niej poprzez nerwy. Systematyczna praca z własną energią, umysłem i emocjami poprzez oswajanie się z dynamiką oddechu, spokojne i wszechstronne rozruszanie ciała i uaktywnienie czakr prowadzi do nawiązania spójnego i trwałego kontaktu duszy, ciała i umysłu, zauważenia własnych przekonań i ograniczeń, oraz tego że można je uzdrowić.  Wielcy prorocy, mistycy, mędrcy i ludzie geniuszu osiągnęli swój ewolucyjny cel. Zharmonizowali swoje życie z siłami natury, które rządzą naszym życiem. Pomogła im w tym przede wszystkim ich czystość, prawda, umiar, współczucie, pokora.