KUNDALINI YOGA                                                                   powrót do:  kundalini yoga INFO

 

 

KONICZYNA.jpg

 

R  E  G  E  N  E  R  U  J  Ą  C  A

MAJÓWKA

Z  JOGĄ  KUNDALINI  I  AJURWEDĄ

.04.-.05.

W WILLI DUCHOWIZNA

 

Cudne miejsce, miła atmosfera i czysta jak kryształ praktyka.

 

Daj sobie czas na oderwanie się od dnia codziennego na rzecz odnalezienia równowagi duchowej dzięki cudownej przyrodzie, lekkiej oczyszczającej diecie wegetariańskiej i jogicznej rutynie dnia.

 

PROGRAM:  wprowadzenie i wykłady, codziennie 2-3 sesje jogi i medytacji, jeden dzień milczenia dla poznania wewnętrznej ciszy i zregenerowania zmysłów, biegi transowe i spacery „breathwalk”, 3 wegetariańskie posiłki, a wieczorami relaksacje w dźwięku bębna i gongów, śpiewanie wieczornej mantry, ognisko i nauka masażu twarzy, głowy, dłoni i stóp…

 

PROWADZi:  Hari Kartar Kaur - Agnieszka Ziobrowska Mosak  www.ovskastudio.art.pl
ZAPISY JUŻ: 
Agnieszka Hari Kartar kundalinijoga@wp.eu 604 946 919

                          

GDZIE: Villa Duchowizna   www.duchowizna.pl   Zakwaterowanie w super domkach 2-3 os. z łazienkami.   

CENA: 

Pełne 3 doby: Zaczynamy w czwartek o 17.30 spotkaniem organizacyjnym i kolacją o 19.00, kończymy w niedzielę obiadem o 14.00. Można będzie jeszcze zostać na terenie do 16. Dojazd we własnym zakresie.

MOGĘ POŚREDNICZYĆ W UMAWIANIU SIĘ Z OSOBAMI Z KTÓRYMI MOŻNA BĘDZIE SIĘ ZABRAĆ SAMOCHODEM.

 

W celu zarezerwowania miejsca na wyjazd należy wysłać zgłoszenie mailem, oraz wpłacić zadatek* w wysokości 0zł (od osoby). Dane do przelewu otrzymają Państwo w mailu potwierdzającym rezerwację. *Zadatek jest kwotą bezzwrotną w razie rezygnacji z udziału później niż 3 tygodnie przed terminem.

 

W trakcie tego weekendu doświadczysz procesu oczyszczania i odnowy na poziomie: fizycznym, mentalnym i duchowym. Doświadczysz Wewnętrznej Ciszy i medytacji sprzyjających głębokiej introspekcji. Rzeka też jest Nauczycielką - 3 dni w jej pobliżu nauczą Cię ufać przepływowi prądu Życia. 

 

Będziemy mieli możliwość zagłębić się w tematy które Was interesują, rozpoczynając od wyjaśnienia podstawowych kwestii dotyczących podążania wytycznymi ścieżki jogi i ajurwedy, związanymi z życiem codziennym.

Bogaty program działań obejmuje wykłady, rozmowy, jeden dzień milczenia i ćwiczenia fizyczne oddziałujące na uwalnianie starych i wytłumionych emocjii – szczególnie gniewu i smutku, wdrożenie do medytacji poprzez naukę koncentracji na punkcie, na dźwięku mantry i na oddechu oraz fazę przejścia przez wizualizację do stanu bez lęku. Stan bez lęku jest przyrodzonym każdemu naturalnym stanem bycia w przepływie Jedności Życia. Tracimy ten stan w miarę kumulowania stresu powstałego z poddawania się dwoistej naturze otaczającego świata który oddziałuje na nas przyjemnością i bólem, zimnem i ciepłem, dostatkiem i brakiem…

 

Warsztat dla wszystkich zainteresowanych (takze nauczycieli) chcących pogłębić praktykę. Jednak wcześniejsza praktyka jogi kundalini i medytacji nie jest wymagana.  Początkujący są mile widziani.

 

Nie obawiaj się, że to za dużo praktyki naraz – zawsze możesz położyć się i odprężyć, a na poziomie podświadomym uruchomiony proces trwa przez cały czas.  Poza tym celowo jest przeznaczony długi czas na relaksacje – w trakcie dnia i wieczorem. Człowiek najlepiej przyswaja wiedzę i jest zdolny wprowadzać zmiany kiedy jest w stanie rozluźnienia a jednocześnie przytomnej jasności umysłu i otwartości duszy. Stopniowo i cierpliwie dążmy do tego by stan bez lęku naturalnie i pomimo wszystko - towarzyszył nam w codziennym życiu, by zrozumieć moc ludzkiego serca, uzdrowić własne ciało i ustalić się na nowej drodze.

 

Zapraszam serdecznie - taki wyjazd często może poruszyc uśpione struny w Nas poprzez to że oddalamy się od znanych rewirów, poprzez zmianę rytmu dnia;  jest relaksem od codziennych obowiązków ale pracą na innych poziomach istnienia - regeneruje to co zmęczone codziennością, chwilowo osłabia utarte mechanizmy działania co pozwala na otwarcie świadomości i poszerzoną percepcję ( nie tylko intelektualną).

 

- dlatego jeżeli czujesz że to może być czas dla ciebie - zgłoś sie teraz, a podjęta wewnętrznie decyzja ustawi inne wydarzenia tak, że będzie to możliwe do zrealizowania....

 

PROGRAM RAMOWY DNIA:

 

CZWARTEK  .17

 

Przyjazd od 16.00.- czas wolny nad Wisłą

17.30 - 19.00   Spotkanie organizacyjne z zapoznaniem się ze sobą nawzajem oraz z programem.

19.00                Obiado-kolacja 

20.00 - 21.00    medytacja i gongi dobre na sen

22.00                cisza nocna

 

PIĄTEK.05.  I  SOBOTA  .05.17  DZIEŃ CISZY (oznacza milczenie i brak porozumiewania się uczestników ze sobą oraz z dalszym otoczeniem, również za pomocą telefonów, komputerów; bez czytania książek, itp... PRZEZ JEDNĄ DOBĘ.  Zajęcia są prowadzone normalnie )

 

6.00 - 8.30       Sadhana – praktyka poranna w tradycji JK - opcjonalnie

8.30                  poranna toaleta jogiczna - ishnaan

9:00                  śniadanie

10.00 - 13.00.   Sesja Jogi K. z wykładem o jogicznym stylu życia

13.30                Obiad, sjesta, spacery i Yogi Tea

16.00 - 18.00.  Sesja Ajurwedy wykład i nauka masażu ajurwedyjskiego na wybrane części ciała,

18.00                Kolacja i jeszcze spacer

20.00 - 21.00     ognisko, medytacja, relaks i gongi dobre na sen

22.00                cisza nocna

 

NIEDZIELA  .05.17

 

6.00 -  8.30       Sadhana

8.30                  poranna toaleta jogiczna - ishnaan

9.00                  śniadanie

10.00 - 13.30.   Sesja Jogi K. zamykająca z medytacją

14.00                obiad

15.00 - 16.00.  Relaks na świeżym powietrzu oraz podsumowanie, pytania i odpowiedzi.

 

Wyjazd lub czas wolny w okolicy

 

 

Kundalini Joga wiedzie przez łagodne lub intensywne, lecz zawsze efektywne zestawy ćwiczeń. Sesja zaczyna się nawiązaniem łączności pomiędzy duszą a ciałem za pomocą dźwięku mantry. Potem prowadzi twoje ciało przez pełne wdzięku pozycje przeorganizowując wzorce i blokady zostawione w nim przez złość, wstyd i żal. Odnawia przepływ energii, czyni cię otwartym, gotowym na bycie spełnioną istotą. Kundalini jest biologicznym sposobem rozszerzania umysłu, jest pokarmem naszej świadomości, sięga do niej poprzez nerwy. Systematyczna praca z własną energią, umysłem i emocjami poprzez oswajanie się z dynamiką oddechu, spokojne i wszechstronne rozruszanie ciała i uaktywnienie czakr prowadzi do nawiązania spójnego i trwałego kontaktu duszy, ciała i umysłu, zauważenia własnych przekonań i ograniczeń, oraz tego że można je uzdrowić.  Wielcy prorocy, mistycy, mędrcy i ludzie geniuszu osiągnęli swój ewolucyjny cel. Zharmonizowali swoje życie z siłami natury, które rządzą naszym życiem. Pomogła im w tym przede wszystkim ich czystość, prawda, umiar, współczucie, pokora.